A kosár jelenleg üres.
Miért romolhat a hallásunk?
Harmonikus működésre van szükség a –külső, közép és belső fül, ezen kívül a hallóidegekben ahhoz, hogy a hallásunk kiváló legyen! Ezen területek bármelyikén zavar keletkezik az halláskárosodáshoz vezethet!
A halláscsökkenés történhet lassan, fokozatosan, de hirtelen is bekövetkezhet.
Olyan tünetekkel fordulhat elő, mint pl.:
- sípolás
- fülfájdalom
- szédülés
- nyomásérzés,
Átmeneti halláscsökkenés is előfordulhat, amit a külsőfül gyulladása okozhat. Az uszodavízben, medencékben lévő baktériumok a hallójáratba kerülésük következményében gyulladhat be. Az enyhe és a közepes hallójárat gyulladás kezelése, a hallójárat alapos tisztítása után helyileg fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő szerekkel szükséges, melyet minden esetben fontos, hogy fülszakorvos végezzen el!
Halláscsökkenés okozója lehet még a túlzott fülzsírtermelődés miatt kialakult fülzsírdugó. Minden ember különböző mennyiségben termel fülzsírt, mely a külső hallójáratának bőrvédelmére nyújt biztonságot, a különféle gombás megbetegedésektől. A fülzsírdugó eltávolítását célszerű szakemberre bízni, aki rövid idő alatt hatékonyan és szakszerűen kimossa a fület, megszabadítja a fülzsírdugótól.
A nagy fájdalommal járó középfül-gyulladás általában vírusok, baktériumok okozzák és ez is kiválthat hallásromlást. Ez egy igen gyakran előforduló fülbetegség. A heveny középfül-gyulladás általában 38-39°-os lázzal kezdődik, fokozódó nyomásérzéssel a fülben, kínzó fájdalom kíséretében.
Bármilyen tünet jelentkezik is, az első, legfontosabb lépés a fül-orr-gégész szakorvos felkeresése.
Időpontfoglalás:
+36 1 800 - 93 - 33