A kosár jelenleg üres.
Magas pulzusszám
A pulzusszám mérésével a percenkénti szívverés mennyiségét vizsgálják.
Ez a vizsgálat az egyik legrégebb ideje alkalmazott orvosdiagnosztikai módszer, ami a szív meghallgatásával a vérnyomás mérésével együtt végezve a mai napig nélkülözhetetlen része az általános betegvizsgálatnak.
Felnőtt korban ideális szívverések száma a percenkénti 60 és 100 között tekinthető egészségesnek. Átlagosan 70-75 dobbanás jellemző percenként. Az életkornak megfelelő maximális szívfrekvenciát úgy számolhatjuk ki, ha 220-ból kivonjuk az életkorunkat. Például egy 50 éves beteg maximális pulzusszáma 220-50=170/perc. Ezt az értéket nagy terhelést jelentő fizikai, vagy szellemi aktivitás kapcsán érhetjük el.
A pulzusszámot könnyen megmérhetjük, hiszen több olyan pont is van a testünkön, ahol a pulzus egyszerűen kitapintható, de a legegyszerűbb és legismertebb módja, ha a csuklónkon számoljuk egy percen keresztül a dobbanások számát, a mutató -és középső ujjunkat helyezzük a csukló alsó oldalára, hüvelykujjunkat pedig a felső részre. Az ujjunkat kissé nyomjuk meg, míg nem érezzük a pulzust.
A szívverést befolyásolhatja például a stressz, a hőmérséklet, amelyben éppen vagyunk, az egyén aktivitásának a szintje, a társbetegségek jelenléte, bizonyos gyógyszerek használata, illetve a testtömeg is.
A pulzus ugrálása számos betegségre utalhat, ilyen esetben valamilyen okot keresni kell a háttérben, belgyógyászati, kardiológiai vizsgálat javasolt.
Telefonos időpontfoglalás:
IDŐPONTFOGLALÁS |
+36 30 / 633 0961 vagy Online:
+36 1 / 800 9333